FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap dışişleri bakanlarından daha etkili bir duruş sergilemeleri istendi

Ablukaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Arap dışişleri bakanlarından Amerika’nın İsrail yanlısı politikalarını değiştirecek ortak bir tavır belirlemelerini istedi.

ABD Başkanı John Kerry ile bir araya gelecek Arap dışişleri bakanlarının büyük ölçüde İsrail yanlısı bir tavır sergileyen Amerikan yönetiminin bu tavrını değiştirmek üzere daha etkili bir duruş sergilemesi gerektiğini ifade eden El-Hudari, Filistin topraklarındaki işgalin sona ermesi için çalışılması gerektiğini belirtti.

Milletvekili Cemal El-Hudari, Filistin halkının yaşadığı abluka haline ve ardı ardına gelen saldırılara, ırkçı ayrım duvarına ve Yahudi yerleşim birimi inşasına, toprak gasbına ve Kudüs’ü Yahudileştirme faaliyetlerine dikkat çekerek, bütün bu ihlallerin uluslararası toplumdan kararlı bir tavır beklediğini ve sadece böyle bir tavrın bölgede barış ve istikrarı sağlayabileceğini söyledi.

İşgal altında yaşayan Filistin halkının mutlaka elde etmesi gereken ve taviz veremeyeceği adil bir hakka sahip olduğunu ifade eden El-Hudari, Arap ülkelerinin tavrının gücünü Filistin davasının haklılığından alması gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.