FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap Doktorlar Birliği’nden müzakerelere son verin çağrısı

Arap Doktorlar Birliği Kudüs Komitesi, Mescid-i Aksa’nın güneybatısındaki Burak Alanı’nın çehresini değiştirme ve Yahudilerin dünyadaki en büyük dini mekanı haline getirme planlarına karşılık Siyonist işgal devletiyle yürütülen her türlü müzakereye son verme çağrısında bulundu.

Kudüs Komitesi’nin konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Siyonistlerin ilan edilen planının Arapların ve Müslümanların kenti Yahudileştirme faaliyetlerinden ve Mescid-i Aksa’ya oldukça yaklaşan yıkım tehlikesinden kurtarmak için ortak bir tavır ortaya koymalarını gerektirdiği ifade edildi.

Arap Doktorlar Birliği Kudüs Komitesi, direnişin desteklenmesini, Siyonist işgalciyle ilişkileri normalleştirmenin durdurulmasını ve yapılan her türlü müzakereye son verilmesini istedi.

Ramallah’taki Fetih yönetimini düşmanla yapılan güvenlik koordinasyonuna ve anlamsız müzakerelere son vermeye çağıran Kudüs Komitesi, müzakerelerin Siyonist işgalciye hakkı olmayan bir meşruiyet kazandırdığını ve Filistin halkını topraklarını ve kutsal değerlerini savunma hakkından mahrum bıraktığını söyledi.

Siyonistlerin planının bölgede köklü değişiklikler meydana getirecek büyük tehlikeler içerdiğine işaret eden Kudüs Komitesi, halihazırda yürütülen Yahudileştirme faaliyetleri kapsamında kentin birçok bölümünün yıkılacağını ifade etti.

Arap Doktorlar Birliği Kudüs Komitesi, Araplara, Müslümanlara ve dünyanın özgür insanlarına seslenerek, Yahudileştirme planlarına karşı çıkmaya ve Kudüs’ü savunanlara destek olmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.