AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Arap Düşünür Dr Yahya Ebu Zekeriyya: Muhammed Mursi’nin Hedefi Mısır Ordusunu Yıkmak Ve Mısır’ı İki Ülkeye Bölmektir

Arap Düşünürü Dr Yahya Ebu Zekeriyya, Suriyelilerin öldürülmesine çağrı yapan fitne şeyhlerinin, başta Yusuf Karadavi olmak üzere bu gibi fetvaları verenlerin İslam’la yakından uzaktan ilgilerinin olmadığını bilakis İslam alemini yıkmada yardımcı olduklarını belirtti.

Ebu Zekeriyya, çıkardıkları fetvaların vatanları koruyan İslam alemi şeriatı esasından kaynaklanmasının imkansız olduğunu vurguladı.

Ebu Zekeriyya Suriye Arap Televizyonunun kendisiyle dün yaptığı mülakatta, fitne şeyhleri tarafından çıkarılan Suriye’de genel nefret ilanı, Hizbullah’ı manevi, ideoloji ve stratejik açıdan yıkma girişimlerinin hedefinin Siyonist varlığa karşı duran iki merkezi direnişçiyi parçalamak olduğunu belirtti.

Ben Goryon Doha’sına getirilen fitne şeyhi Karadavi’nin kelamını hayatı boyunca Kur’an’a dayatmadığını hiçbir zaman Allah’u Teala böyle buyurdu şöyle buyurdu demediğini bilakis, onu getirenlerin hedeflerini sağlamak için her zaman belirli olaylara dayalı fıkhi hükümlerden yararlanmak istediğini ifade etti.

Karadavi’nin katıldığı oyunun 3 temele dayandığını bunların din, siyaset ve para olduğuna bunun, Arap aleminde bölünmeler ve depremler yaratmayı amaçladığına dikkat çeken ebu Zekeriyya, Karadavi’nin uzun zaman önce yayınladığı makalelerinde Amerika’nın Müslümanların düşmanı olmadığını ve onunla Batıni ilişkilerin kurulması gerektiğini itiraf ettiğine işaret etti.

Ebu Zekeriyya, Doha’nın rolünün başka ülkeler hesabına rolünün büyütülmesine ve prensliğinin güvenlik depremine maruz kalmadan olduğu gibi kalmasına karşılık olarak Amerikan-Siyonist bütün stratejileri uygulamak olduğunu açığa çıkardı.

Uluslararası Mülüman Kardeşler örgütü ile Amerikan Merkezi haber alma ajansı CİA arasında 1995 yılında imzalanan ve yönetimin ihvancılara teslim edilmesine karşılık olarak CİA’ya bazı istihbarat dosyalarının teslim edilmesini öngören bir onur misakının imzalandığına işaret etti.

Muhammed Mursi’nin Mısır ile Suriye arasındaki diplomatik ilişkileri kesmeye yeltenmesi sebebinin Mısır ordusunu karıştırması için yöneltilen emirlerin olduğunu belirten Ebu Zekeriyya, Mursi’nin iki emri yerine getirmek için getirildiğini, birincisinin Mısır Ordusunu yıkmak ikincisi ise Mısır’ı iki ülkeye bölmek olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.