AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Arap halkı dış planları idrak etmeye başladı

Suriye Gazeteciler Birliği Başkanı İlyas Murat bugün; Suriye’yi ziyaret etmekte olan Cezayirli akademisyen, gazeteci, politikacı ve bilim adamlarından oluşan heyetle bir araya geldi.

Görüşmede Murat; gerçeklerin kamuoyuna tarafsız ve objektif bir şekilde yansıtılmasının yanı sıra milli bilincin pekiştirilmesi, milletin önemli davalarında toplumu bilinçlendirmede aydın, akademisyen ve gazetecilerin üstüne düşen rolü belirtti.

Murat; Suriye ve Cezayir halklarının ortak mücadele tarihlerine işaret ederken, Suriye’nin tanık olduğu son durumlar hakkında Cezayirli harekete bilgi aktardı.

Heyette bulunan Cezayirli Fecir Gazetesi Yazarı Faysal Mustafa; Suriye’nin maruz kaldığı evrensel askeri, siyasi, ekonomik ve medya savaşı karşısında Suriye halkının ordusu ve yönetimiyle kenetleşerek sergilediği mücadelenin takdire şayan olduğunu belirtti.

Mustafa; Mısır’da Müslüman Kardeşler projesinin düşüşünün, radikallerin düşüşü ve Suriye’nin temsil ettiği ılıman İslam’ın zaferinin başlangıcı olduğunu söyledi.

Cezayir toplumunun muhtelif kesimlerini temsil eden heyet üyeleri; Suriye’ye ziyaretlerinin devlet ve halk olarak bu ülkeyi hedef alan medya savaşını deşifre etmek olduğunu ifade ettiler.

Heyet üyeleri; muhtelif devletlerde Arap halkının başta Suriye olmak üzere Arap devletlerini hedef alan dış planları idrak etmeye başladığının altını çizidi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.