FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap Meclis başkanları Gazze’yi ziyaret edecek

Arap Parlamentoları Siyasi ve Ulusal Güvenlik Komisyonu başkanı Dr. Muhammed Ebu Hudeyb, Gazze üzerindeki kuşatmayı kırma çabalarının bir devamı olarak önümüzdeki Nisan ayı içinde Arap parlamento başkanlarının Gazze’ye ziyarette bulunacaklarını duyurdu.

Ebu Hudeyb’in şöyle dedi: “Geçen hafta sonu Suriye’nin başkenti Şam’da yapılan toplantıda, Libya’nın başkenti Trablus’ta yapılacak Arap zirvesinin ardından, Gazze’yi ziyaret etmesi için Arap parlamento başkanlarından bir heyetin oluşturulmasına karar verildi.”

Bu ziyaretin amacının kuşatma altındaki Filistin halkının dramını yerinde müşahede etmek ve Gazze’ye uygulanan kuşatmada Filistin halkının yanında yer aldıklarını göstermek olduğunu belirten Ebu Hudeyb, heyetin Gazze’yi ziyaret etmesi için ilgili taraflarla görüşmelerin tamamlandığını ve gereken bütün tedbirlerin alındığını dile getirdi.

Arap Birliği’ne bağlı Arap Parlamenterler Birliğinden bir heyet geçen ay Gazze’yi ziyaret etmiş, ziyarette başta Filistin hükümeti Başbakanı İsmail Heniyye olmak üzere Meclis başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr ve birçok milletvekili, resmi ve sivil kuruluşla görüşmüş, kuşatma altındaki Gazze halkının yaşadığı dramı yakından görmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.