FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap parlamenter heyeti Gazze’yi ziyaret edecek

Arap parlamenterlerden bir heyetin bu ayın (Şubat) ortalarında Filistin halkıyla dayanışmak amacıyla Gazze’yi ziyaret etmesi bekleniyor. Kaynaklar Gazze’deki insanlık dramını yerinde görmek için bölgeye gelmek isteyen heyete Mısır’ın Rafah kapısından geçme izni verdiğini belirttiler.

Arap Parlamenterler Birliği’ne bağlı Yürütme Kurulu, Filistin halkının iradesini ve direnişini kırmak için dört yıla yakındır uygulanan ambargo altında inleyen ve büyük sıkıntılar çeken Gazze halkıyla dayanışmak amacıyla bir heyet göndermeyi kararlaştırmıştı.

Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr daha önce bu konuyla ilgili olarak Arap Parlamenterler Birliği Başkanı Nureddin Başkoç’tan bir mektup almıştı. Başkoç gönderdiği mektupta, Gazze’ye ziyaret etmek için 15 veya 25 kişiden oluşan bir heyetin bu ayın ortalarında (15-16 Şubat) Gazze’yi ziyaret etmeyi talep ettiğini ifade etmişti.

Mektupta ayrıca şunlar da ifade edilmişti: “Parlamento heyetinin sıkıntısız bir şekilde Gazze tarafına geçmesi için Mısır Meclis Başkanı Fethi Surur ile de görüştük. Surur, Mısır’ın heyetin Gazze ziyare

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.