FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap parlamenterler Gazze’ye giriş yaptı

Sınır ve Kapılar İdaresi dün öğleden sonra (15 Şubat Pazartesi) yaptığı açıklamada, Amman Krallığı Şura Meclisi üyesi ve Arap Parlamenterler Birliği yürütme kurulu üyesi Dr. Salim Nuruddin el-Ka’bi başkanlığındaki Arap Parlamenterler Birliği’ne bağlı heyetin Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptığını duyurdu.

Sınır ve Kapılar İdaresi yaptığı yazılı açıklamada ziyaretle ilgili şu bilgileri verdi: “26 kişiden oluşan ve bugün öğleden sonra Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yapan heyeti Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr. Hamas’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Zehhar, Sosyal İşler Bakanı Ahmed el-Kurd’un yanında birçok milletvekili ile hükümet komisyonu karşıladı.”

Parlamenter heyetin, Meclis binasını, başbakanlık konutunu, bakanları, vekilleri, Filistinli grupları, sivil toplum kuruluşlarını, esirlerle ilgilenen dernekleri, Savaş Suçlarını Tespit Komisyonunu ve İslam Üniversitesini ziyaret etmesi bekleniyor.

Heyetin resmi ve sivil kurum ve kuruluşların yanı sıra, işgal devletinin başlattığı savaştan sonra yerle bir olan bölgeleri de ziyaret etmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.