FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap Parlamentosu, Gazze’ye yardım konvoyu gönderecek

Mısır’ın başkenti Kahire’den bugün (08 Ağustos) Arap Parlamentosu tarafından ilk defa düzenlenen bir yardım konvoyunun Gazze’ye doğru yola çıkacağı belirtildi. Bugün Gazze’ye giriş yapacak konvoyun 12 Ağustos’a kadar bölgede kalması bekleniyor.

Cezayir Halk Meclisi konuya ilişkin bugün yaptığı ve basın yayın organlarına dağıttığı basın açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Arap Parlamentosu tarafından düzenlenen bu konvoyda Cezayir Parlamentosundan da temsilciler bulunacaktır. Arap Parlamentosu Dışişleri Sorumlusu ve Karadan Gazze’ye Konvoy Gönderme Komisyonu Başkanı milletvekili Abdülkadir Semmari ile Arap Parlamentosu üyesi Medeni Beradai de bulunacak. Yardım konvoyunun amacı, Ramazan ayı girmeden Gazze’deki muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır.”

Bugüne kadar hep sessiz kalmayı tercih eden Arap ülkelerindeki kurumların, uluslararası kamuoyu ile Arap halkların baskısı sonucu yeni yeni ayılmaya ve Gazze için yavaş da olsa kıpırdanmaya başlamaları olumlu adımlar olarak değerlendiriliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.