AfrikaHaberler

Arap ülkeleri direnişe silah desteği sağlamalıdır

Filistin Kurtuluş Örgütü Siyasi Dairesi Başkanı Faruk El-Kaddumi, Mısır’ın Gazze sınırına inşa etmekte olduğu çelik duvara karşı çıktı.

“Gazze zaten her yönden kuşatma altındayken bu duvarı nasıl açıklayabiliriz? Bu duvar Filistin halkına uygulanan kuşatmanın daha çok ağırlaştırılması anlamına gelmektedir” dedi.

Kaddumi, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin Gazze sınırındaki tünellerin kapatılması için Mısır’a duvar inşası yönünde baskı yaptığını söyledi.

“Arap yetkililer özellikle Filistinlilerin taleplerinin iyice azaldığı bu aşamada ne kadar uzun sürerse sürsün Filistin’i özgürlüğüne kavuşturmak için kendini feda etmeye hazır kimselere silah yardımı yapmaya hazırlar mı?” diye soran Kaddumi, “Irkçı Siyonist işgal devletine karşılıksız tavizler veriyoruz ve daimi barış ile adaletten yana olduğumuzu iddia ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaddumi ayrıca, Arap ülkelilerine Filistin Ulusal Konseyi’nin Hamas ve İslami Cihad dahil Filistin Kurtuluş Örgütü çatısı altına olan ve olmayan tüm grupların katılımıyla yeniden toplanması için Filistin halkına gerekli kolaylığı sağlaması çağrısında bulundu.

Filistin Ulusal Konseyi’nin bu şekilde gerçekleştireceği yeni bir toplantıda direnişçilerin başarılı olacağını belirten Kaddumi, silah kullanmadan bekleme ve tembellik siyasetinin ise başarısız kalacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.