HaberlerİranOrtadoğu

Arap ülkeleri, siyonist rejime daha çok baskı yapmalıdır

İran cumhurbaşkanı, İran ile Umman arasındaki ilişkilerde yeni dönem başladığına değinerek iki ülke görüş açılarının çeşitli alanlarda ortak ve yakın olduğunu söyledi.

Mahmut Ahmedinejad ,Tahran’da Umman dış işleri bakanı Yusuf Bin Alevi’yi kabulünde ikili ve çok yönlü ilişkilerin gelişmesi için hiçbir engel bulunmadığına değinerek İran’ın Umman ile tüm alanlarda işbirliğini arttırmaya hazır olduğunu söyledi.

Ahmedinejad, bölge meselelerine değinerek Filistin’i dünya ve bölgedeki en kader belirleyici konu olarak niteleyerek Arap ülkelerinin Siyonist rejime mazlum Filistin halkını katletmekten vazgeçmesi için baskı yapması halinde tüm sorunların çözüleceğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı Siyonist rejimin girişimlerini bu rejimin güçlülüğü belirtisi olmadığı aksine zaafını ortaya koyduğunu bu girişimler karşısında direnmesi halinde kısa sürede sonlanacağını söyledi.

Umman dış işleri bakanı ise İran’ın Umman ile ikili ve çok yönlü ilişkilerinin gelişmesi üzerinde vurgu yaparak İran’ın ekonomik açıdan bölgede stratejik role sahip olup Orta Asya ülkeleriyle Fars körfezi arasında bir köprü rolü oynayabileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.