FilistinHaberlerOrtadoğu

Araplar, Abbas’ı boykot etmelidir

Gazze’deki üniversite hocaları, akademisyenler, aydınlar ve yazarlar; başta Abbas olmak üzere Ramallah yönetiminin Goldstone Raporu’na yönelik takındığı tavrın hem Filistin’deki hem de dünyadaki hak ve adalet taraftarlarının ortaya koyduğu çabalara öldürücü bir darbe olduğunu belirttiler.

Üniversite hocaları, akademisyenler, aydınlar ve yazarlar adına dün (07 Ekim Çarşamba) Gazze’deki Filistin meydanında yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Mahmut Abbas ve onunla birlikte hareket edenler, kendi şahsi çıkarlarını Filistin halkının çıkarına tercih etmelerinin ardından artık ne bizi ne de Filistin halkını temsil ediyorlar.”

Filistin meydanında toplanan onlarca üniversite hocası, akademisyen, aydın, yazar ve araştırmacının üzerinde “Hain Abbas! Tarihin Çöplüğüne Atılacaksın” yazılı posterleri taşımaları dikkat çekti.

Basın açıklamasının ardından toplantıya katılanlar posterlere ayakkabı atarak tepkilerini ortaya koydular.

Kendi halkına yaptığı büyük ihanetlerden dolayı Mahmut Abbas’ın görevden alınmasını ve halk mahkemesinde yargılanmasını isteyen katılımcılar, direniş gruplarından da Fetih ile yaptıkları görüşmelere son vermelerini talep ettiler.

Üniversite hocalarıyla aydın ve yazarlar yaptıkları açıklamalarda ayrıca Arap ülkelerinden de Halkının çıkarını hiçe sayan, işgal güçleriyle işbirliği yapan ve dolayısıyla büyük bir tehlike arz eden Mahmut Abbas’ı dışlamalarını talep ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.