FilistinHaberlerOrtadoğu

Araplar, Filistin barışına katkı sağlamalıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi ve milletvekili Dr. Halil el-Hayye, Arap parlamentolarıyla Arap hükümetlerinden Filistin halkına karşı sorumluluk taşımalarını ve iç barışa katkıda bulunmalarını istedi.

Dr. Halil el-Hayye Filistin Meclisinin Gazze’yi ziyaret eden Arap parlamenterleri bugün bölgeyi terk etmeden önce ağırlarken yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Müsterih olun. Yakında anlaşmaya varacağız. İktidarda gerçek bir katılım ve ortaklığın sağlanması için bize destek verin. Halkımızı özgürleştirmek ve devletimizi kurmada bize yardım edin. Bizler kanda ve vatanda kardeşiz. Daha önce olduğu gibi bir halk olmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız durum, güz bulutudur. Bu bizim birliğimizi dağıtmayacaktır. Yakında gerçek bir ulusal barışa varacağımız konusunda size söz veriyoruz.”

Heyeti Gazze’yi terk etmeden önce ağırlayan heyette Başbakan İsmail Heniyye’nin yanı sıra Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, milletvekili Eşref Cum’a ile birçok hükümet yetkilisi ve milletvekili de yer aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.