FilistinHaberlerOrtadoğu

Araplar, Gazze kuşatmasına destek veriyor

Filistin Halk Direniş Cephesi, Arap kardeşlerinin Amerika’nın dayatmalarına boyun eğerek, Gazze’deki insanların sıkıntısını daha da artırmak için uygulanan kuşatmayı çelik duvar örerek tamamladıklarını belirtti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan teşkilatının hareketin 22. kuruluş yıldönümü münasebetiyle dün (20 Aralık Pazar) düzenlediğin etkinlikte konuşan Halk Direniş Cephesi temsilcisi şunları ifade etti: “Ramallah yönetimi hâlâ anlamsız görüşmelere umut bağlıyor. Tek taraflı olarak dayatılan şartları kabul edip ona göre hareket ederken, işgal yönetimi kılını bile kıpırdatmıyor. Filistin içinde bir uzlaşı, ancak Ramallah yönetimindekilerin de başarısız olduğunu itiraf ettikleri bu anlamsız görüşmeleri gözden geçirmek, düşmanla işbirliği yapmaya son vermek ve ulusal birliği güçlendirmekle mümkündür.”

Halk Direniş Cephesi temsilcisi sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda yapılması gereken, Filistin Kurtuluş Örgütünü yeniden yapılandırarak yeni bir liderlik kurmaktır. Bununla birlikte yurtlarından çıkarılmış olan bütün Filistinlilerin dönüş hakkının güvence altına alınması ve bu hakkı düşürmeye yönelik yapılan bütün çabaların da başarısız kılınması gerekir.”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.