HaberlerLübnanOrtadoğu

Araplar, İsrail’e karşı İran’la birleşmelidir

Lübnan ilerici sosyalist partisi lideri Velid Canpolat, korsan İsrail’in Müslüman ülkelere yönelik tehditlerine karşı,Arapların İran’la elele vermesi gerektiğini vurguladı.

İran’ın Press TV haber kanalına demeç veren Lübnan’ın ilerici sosyalist partisi lideri Velid Canpolat partisinin Lübnan ordusuna, İran ve Suriye üzerinden uçaksavar temin etmesi için destek verdiğini, çünkü Amerikalıların Lübnan’ın düşmanı olan İsrail’e karşı koyabilecek silahları Lübnan ordusuna vermediğini belirtti.

Lübnan’da yeni kabinenin kurulması ile ilgili çıkan krize ve son gelişmelere de değinen Canpolat, Lübnan’da milli vahdet hükümetinin korsan İsrail’in her an gerçekleşebilecek gelecekteki muhtemel saldırısına karşı koyma açısından büyük önem arz ettiğini belirterek tüm tarafların milli vahdet hükümetinin bir an önce kurulması için eski tutumlarından biraz geri adım atmaları gerektiğini vurguladı.

Canpolat ayrıca iranlılarla Araplar arasında diyalogların başlamasının korsan İsrail’in Lübnan veya İran’a saldırması durumunda İranlılarla Arapların birlikte karşı koyması bakımından önem arz ettiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.