FilistinHaberlerOrtadoğu

Arapların kuşatmayı kırma zamanı gelmiştir

Gazze Kuşatmasına Karşı Halk Komitesinin çağrısı üzerine bugün binlerce Filistinli Gazze’nin batısında bulunan Kuteybe alanında bulunan kuşatma kurbanları anıtı önünde bir araya gelerek, bu ayın sonunda Libya’da düzenlenecek Arap Zirvesinden kuşatmayı kırmak için karar almasını istedi.

Zirveye katılan ülkelerin bayraklarını taşıyan göstericiler, Arap liderlerinden kendilerine destek vermelerini ve Filistin halkının yanında yer almalarını istediler.

Gösterinin sonunda bir basın açıklaması yapan Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, Arap zirvesinden öncelikle Kudüs’e ve ardından da Gazze’ye destek vermelerini istedi.

Cemal El-Hudari devamla şöyle dedi: “Bugün hem bölgesel hem de uluslararası konjonktür Arap ülkelerinin Siyonist işgal rejiminin Kudüs şehrine karşı sürdürdüğü barbarlığa karşı durmak ve Gazze kuşatmasını kırmak için bir karar almalarına uygundur. Filistin halkı Arap liderlerden Filistin’e, Filistin halkına, kuşatma altındaki Gazze’ye destek çıkmalarını ve bunun için pratikte değer ifade edecek kararlar almalarını istiyor.”

El-Hudari devamla, Arap Zirvesinden kuşatmanın yarattığı dramı yerinde görmek için bölgeye üst düzey bir heyet gönderilmesini; savaşın, ambargonun ve kuşatmanın insanların hayatında nasıl bir etki bıraktığının yerinde incelenmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.