FilistinHaberlerOrtadoğu

Araplarla asla barış yapmayacağız

İşgal yönetimi Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Araplarla olan savaşın dini olduğunu, bundan dolayı bu savaşta barışın yer almadığını ifade etti.

Avigdor Lieberman işgal devleti parlamentosu Knesset’e bağlı Dışişleri ve Güvenlik komisyonunun toplantısında yaptığı konuşmada “Bu savaş son yıllarda dini bir boyut kazanmıştır. Dolayısıyla bölgesel bir barışa varmak artık imkânsızdır” diyerek, geçen 16 sene içinde bir barışın sağlanamamasının tesadüf olmadığını belirtti.

Lieberman konuşmasının devamında şöyle dedi: “Ortadoğu küresel cihad ateşiyle yanarken, bazılarının bölgesel barışı sağlayacağını dillendirmesi kamuoyunu yanıltmaktan başka bir şey değildir. 1967 yılında girilen topraklardan çekilmeyi ön gören bir barış görüşmesini de kabul etmeyiz.”

Lieberman ayrıca, eski Başbakan Ehud Olmert ile Dışişleri Bakanı Tzipi Livni’nin Annapolis’te taraflara sundukları önerilerin de barışı getirmekten uzak olduğunu söyledi.

Siyonist Başbakan Netanyahu da Filistin devletinin kurulması görüşmelerine başlamak için Filistinlilerin öncelikle işgal devletinin Yahudiliğini kabul etmelerini şart koşuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.