İslami Davet

Arikat: ABD’nin girişimleri bölgede şiddeti yayıyor

29 Ocak 2018 11:45

FKÖ Genel Yürütme Sekreteri Saib Arikat, Amerika’nın Kudüs ve Filistinli mülteciler aleyhindeki girişimlerinin bölgede şiddeti daha da yaydığını bildirdi.

ABD başkanı Trump geçtiğimiz perşembe günü Davos’ta siyonist İsrail rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüşmesinde, Kudüs meselesinin kesinlikle Filistin – İsrail görüşmelerinde ele alınmayacağını bildirmişti.

Trump ayrıca, kudüs meselesinin Filistin-İsrail görüşmelerine engel teşkil ettiğini ve bunun için de görüşmelerin başarılı olabilmesi amacıyla bu meselenin görüşmeler maddesinden çıkarıldığını belirtmişti.

Tesnim haber ajansının bildirdiğine göre FKÖ Genel Sekreteri Saib Arikat dün yaptığı açıklamada bölgede barışın sağlanmasının tek yolunun, İsrail’in işgalciliğine son verilmesi, Kudüs’ün başkentliğinde Filistin devletinin istiklal ve hakimiyetinin güçlendirilmesi olduğunu bildirerek, ABD’nin Kudüs karşıtı kararı ve Kudüs meselesinin görüşme maddelerinden çıkarılmasının sadece Filistin’de değil hatta tüm bölgede şiddet, kargaşa, aşırıcılık ve kan dökülmesinin artmasına yol açacağını bildirdi.

ABD başkanı Trump 6 Aralık tarihinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak resmiyete tanıdığını açıklayarak Amerikan elçiliğinin Telaviv’den Kudüs’e aktarılması için direktif vermişti.

Arikat: ABD’nin girişimleri bölgede şiddeti yayıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık