AvrupaHaberler

Arnavut Meclisi Üyesi, teröristlere sığınma verilmesi konusunda hükümeti uyardı

Arnavut meclisi üyelerinden biri, bu ülke başbakanının İran terör örgütü münafıklar güruhu üyelerine sığınma hakkı vermesi ardından şimdi de IŞİD terör örgütü üyelerine sığınma vermesi konusunda uyarıda bulundu.

Arnavut LSI partisi meclis grup başkanı Petrit Vasili, Edi Rama’nın başbakan olarak hükümetin başında kalmayı sürdürmesi durumunda ülkeyi çok karanlık bir dönemin beklediği konusunda uyarıda bulundu.

Vasili, Facebook sayfasında daha önce de İran’da terör eylemlerine baş vuran münafıklar güruhunun Arnavutluk tarafından sığınma hakkı verildiğini hatırlatarak, şimdi de Arnavut halkının Bulgaristan başbakanı vasıtasıyla IŞİD terör örgütü katillerinin ülkelerine getirtilmek istendiğini duymakta olduğunu bildirdi.

Başbakan Rama’nın Arnavutluğun sahibi olmadığını ve bu hususta meclisin karar vermesi gerektiğini belirten Vasili, ülkede kaçakçılık ve organize suç oranlarının çığ gibi artmakta olduğunu ve şimdi de IŞİD teröristlerinin bu ülkeye gelmesiyle cinayet oranlarında büyük artışların olması hususunda uyarıda bulundu.

Bulgaristan başbakanı Boyko Borissov, Arnavut başbakanının katkısıyla IŞİD üyelerinin balkanlarda ikamet edebilecekleri bir kamp hazırlamakta olduklarını bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.