AvrupaHaberler

Arnavutlukta Hükümet Karşıtı Protesto

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da, hükümetin politikalarını eleştiren ve erken seçim talep eden muhalefet yanlıları, meclis önünde yılın son protesto gösterisini düzenledi.

Muhalefetteki Demokratik Parti’nin (DP) gençlik kolları tarafından yapılan protestoda, muhalefet yanlıları, yılın son genel kurulunun gerçekleştiği saatlerde Meclis binasının önünde toplandı.

DP Genel Başkanı Lulzim Basha, burada yaptığı konuşmada, partileri iktidara geldiği zaman yükseköğretim yasasının yürürlüklükten kaldırılacağını ve yeni bir kanunun hazırlanacağını söyledi.

Alanda bulunan gençlere seslenen Basha, “Sesinizi yükselttiniz ve gençlere karşı yapılan haksızlıklara karşı sesinizi yükseltmeye devam edeceksiniz. Demokratik Parti, zararlı eğitim yasasına karşıydı ve karşı olacak. Size söz veriyorum: Demokratik Parti’nin iktidara geleceği ilk haftadan itibaren yükseköğretim yasası yürürlükten kaldırılacak. Arnavutluk gençliği eğitimi hak ediyor ve Demokratik Parti ile ayrımcılık olmadan eğitimlerine devam edecek.”

Protestonun yapıldığı alanda yaklaşık 400 polis hazır bekletildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.