FilistinHaberlerOrtadoğu

Aşırı siyonistler Mescid-i Aksa’yı basmayı düşünüyor

Aşırı Yahudi cemaatler geçen hafta Mescidi Aksa’nın yakınlarında büyük bir sinagogun açılışını yaptıktan sonra şimdi de Pesah Bayramı münasebetiyle Mescidi Aksa’yı basıp avlusunda kurban sunmayı planlıyorlar. Geçen yıl da Siyonist cemaatler böyle bir girişimde bulunmuş fakat bu girişimleri nöbet tutan Filistinliler tarafından engellenmişti.

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket başkan yardımcısı Şeyh Kemal el-Hatib konuyla ilgili yaptığı açıklamada aşırı Yahudi grupların Harab Sinagogunun açılışından sonra bu ayın 29 ve 30’unda kutlamayı düşündükleri Pesah bayramında Mescidi Aksa’nın avlusunda kurban kesmek için işgal polisinden kendilerine izin verilmesini talep ettiklerini ifade etti.

El-Hatib Sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal yönetiminin Siyonist cemaatlere kurban kesmeleri için izin vereceğini biliyorum. Fakat işgal rejiminin Filistinli erkekleri ve özelikle de gençleri Mescidi Aksa’dan menetmesinden sonra bu komployu ve oyunu Filistinli kadınların bozacağına inanıyorum. Mescidi Aksa’da nöbet tutan Filistinli kadınlar böyle bir girişime asla izin vermeyeceklerdir.”

Siyonist grupların Mescidi Aksa’yı basma planlarına paralel olarak İsrail Topraklarını Kurtarma çetesinin başında bulunan Siyonist haham Şalom’un yaptığı konuşmada açıkça “Mescidi Aksa’nın enkazı üzerinde heykeli dikeceğiz” demesi ortaya konmak istenen tezgâhın planlı olduğunu gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.