FilistinHaberlerOrtadoğu

Aşkol bölgesine bir füze düştüğü bildirildi

Siyonist kaynaklar, bugün sabah erken saatlerde Filistin direniş güçleri tarafından atılan bir füzenin 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarının En-Nakab bölgesinin batısındaki Aşkol’a düştüğünü iddia ettiler.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot bugün (18 Ocak Salı) verdiği haberde, füzenin düşmesiyle siren seslerinin duyulduğunu belirterek, patlamada can kaybının olmadığını ifade etti.

Siyonist işgal ordusunun günü birlik Gazze’nin değişik bölgelerine saldırması, Gazze’deki direniş güçlerinin füzelerle karşılık vermelerine neden oluyor. Gazze’ye karşı geniş çaplı bir saldırı tehdidini yineleyen işgal rejimi, atılan füzelerden de doğrudan Hamas ve Gazze’deki Filistin hükümetini sorumlu tutuyor.

Gazze’den gelişi güzel füze atılmaması, işgale karşı direnişte bir karışıklığın meydana gelmemesi ve olası bir savaşta direniş güçlerinin koordine içinde hareket etmeleri için bir hafta önce Filistinli direniş güçleri uzlaşıya varmış, hükümetten de bu uzlaşıya gözcülük etmesini talep etmiştiler.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.