DünyaHaberlerKuzey Amerika

Associated Press: İran’da milyonlar Filistin için sokaklara döküldü

Amerika’nın ünlü Associated Press haber ajansı Dünya Kudüs günü yürüyüşleri için İran milleti yine İsrail aleyhtarı protesto gösterileri düzenledi, dedi.

İran’da Dünya Kudüs Günü gösterileri çerçevesinde bütün şehirlerde milyonlarca insanın, oruçlu halde uzun protesto yürüyüşleri sergileyip katil İsrail’i lanetlemesi ve Filistin halkının haklarını savunması, siyonistlerin dolarlarıyla beslenen dünyanın güçlü medya kuruluşlarını şaşırttı.

Büyük medya kuruluşları, İran’da artık inkılabi heyecan kalmadığını ve insanların günübirlik meşgalelerinden başka kaygı taşımadığını dünya kamuoyuna inandırmak için sürekli yalan haberler uydurdukları halde bu defa kendi yalanlarını bir tarafa bırakarak gerçeği söylemekten başka çıkar yol bulamadılar ve 70 milyonluk İran’da, Ramazan olmasına rağmen en az 45-50 milyon insanın, Filistin için sokaklara dökülüp saatlerce sloganlar atarak yürüdüğünü yazdılar.

Associated Press konu ile ilgili yayınladığı haberinde “İran milleti, Ramazan orucunda bulunmasına rağmen yine dünya Kudüs günü 31. yılı etkinlikleri çerçevesinde İsrail aleyhtarı protesto gösterileri düzenledi” şeklinde yazdı.

AP, cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın da yaptığı konuşmada korsan İsrail ve müttefiklerinin İran’ın nükleer tesislerine saldıracak kadar güçlü olmadıklarını belirttiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.