AsyaHaberler

Asya’da insan hakları ilkeleri güçlendirilmeli

Asya Parlamentolar Kurulu Genel Sekreteri, Asya kıtasındaki kişisel ve toplumla ilgili yaşam kanunları ve insan hakları ilkelerinin güçlendirilmesine vurgularken, kişisel ve politika özgürlüklerin genişletilimesi için söz konusu Kurulun çaba göstermesi gerektiğini ifade etti.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen ve halen çalışmalarını sürdüren 122. Parlamentolar arası Birliği Zirvesi’nde bugün (Çarşamba) konuşma yapan Asya Parlamentolar Kurulu Genel Sekreteri Dr. Muhammed Hadi Nejad Hüseynian, konuşmasında dünya barışı ve güvenliğinin korunmasının önemini anlattı.

Nejad Hüseynian, Asya kıtasındaki kişisel ve toplumla ilgili yaşam kanunları ve insan hakları ilkelerinin güçlendirilmesine vurgularken, kişisel ve politika özgürlüklerin genişletilimesi için söz konusu Kurulun çaba göstermesi gerektiğini ifade etti.

Asya Parlamentolar Kurulu Genel Sekreteri ayrıca, uluslararası ve bölge ülkelerinin kaç yönlü işbirliği, sosyal, kültürel ve ekonomik alanların gelişmesinde önemli rol oynayacağını söyledi.

Nejad Hüseynian, APK her zaman Filistin meselesine ve özellikle mazlum Filistin halkının haklarının Siyonist rejimi tarafından hiçe sayılmasıne derin bir şekilde teveccüh ettiğini, Siyonist rejiminin Filistin topraklarından çekilmesini talep ettiğinin altını çizdi.

Asya Parlamentolar Kurulu, Parlamentolar arası Birliği’nde gözlemci konumunda olarak görev yapmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.