FilistinHaberlerOrtadoğu

Avi Dihter: HAMAS kesinlikle intikamını alacak

Hamas’ın önemli liderlerinden ve Kassam Tugayları’nın kurucularından Mahmud Mebhuh’un Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde 20 Ocak’ta Mossad tarafından şehid edilmesinin ardından Hamas ve Kassam’ın yaptığı açıklamalar Siyonist işgal yönetiminin askeri, siyasi ve güvenlik birimlerinde korku ve endişenin hakim olmasına neden oldu.

Siyonist işgal yönetiminin yaşadığı korku ve paniği, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın intikam alacağını duyurmasından sonra Arap ve İslam ülkelerinde yaşayan liderlerin güvenliğini zirveye çıkarmaları için gönderilen talimatlardan anlamak mümkün.

Cinayetin ardından olası gelişmelere dikkat çeken Siyonist Kadima Partisi başkan yardımcısı ve eski Güvenlik Bakanı Avi Dihter şu değerlendirmeyi yaptı: “Hamas Hareketi öldürülen komutanın intikamını mutlaka alacak ve Siyonist emniyet birimlerinden uygun bir hedefe karşı eylem yapacaktır. Şartlar ne olursa olsun bunu mutlaka yapacaktır”.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Birleşik Arap Emirlikleri’nde şehit edilen komutanın intikamını alacağını duyurmuştu. Kaynaklar, şimdiye kadar sadece işgal altındaki topraklarda işgale karşı direniş gösteren Hamas Hareketi’nin artık bundan sonra savaşı Filistin topraklarının dışına da taşıyabileceğini ifade ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.