AvrupaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Avrupa başkentlerinde yaygın İsrail karşıtı protestolar

Terör rejimi İsrail saldırıları devam ederken, dün Avrupa’nın bir çok kentinde düzenlenen İsrail karşıtı gösterilerde, Filistin halkına destek verilirken, uluslararası toplumdan terör rejiminin saldırılarının önlenmesi için girişimde bulunulması istendi.

Almanya’da, yüzlerce kişi, mazlum ve savunmasız Filistin halkına destek ve siyonist İsrail’in cinayetlerini kınamak için başkent Berlin’de gösteri düzenledi.

Protestocular “İsrail çocukların katili”, “İsrail kadınların katili” ve “Özgür Filistin” gibi sloganlar attılar.

Fransa’da ise hükümetin Filistin halkını desteklemek için gösterileri yasaklamasına rağmen binlerce Fransız, Siyonist zulmü kınamak için Paris sokaklarına çıktı.

Fransa hükümeti, Filistin halkını desteklemek için protestoculara 135 euro para cezası keseceğini bildirmesine rağmen protestocular bunu dikkate almaksızın Filistin halkına desteklerini bildirdiler.

Fransız polisi ayrıca Fransız göstericilere göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla saldırdı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da da, işgal ve Siyonistlerin cinayetlerini kınamak için protesto gösterisi düzenlendi.

“Filistin Dayanışma Kampanyası”, “El Aksa Dostları”, “İngiliz Müslüman Derneği” ve diğer bazı Filistin yanlısı sivil toplum gruplarının desteğiyle “Britanya’daki Filistin Meclisi” tarafından düzenlenen gösteride Filistin halkı ve direnişiyle dayanışmayı içeren sloganlar atıldı.

İspanya ve Polonya başkentlerinde de benzeri gösteriler düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (17) içerik yüklenmiştir.