AvrupaHaberler

Avrupa Girişimi siyonist rejime dava açacak

Özgürlük Filosu’nu oluşturan taraflardan Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Avrupa Girişimi, Özgürlük Filosu’na saldırıp 19 kişiyi şehit eden işgal rejimine karşı dava açmaya hazırlandığını belirtti.

Avrupa Girişimi üyesi Emin Ebu Raşid konuya ilişkin bugün (05 Haziran Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi: “İşgal rejiminin Özgürlük Filosu’na karşı yaptığı alçak saldırının ardından Siyonist liderlerin Hollanda’daki uluslararası mahkemede yargılanmaları için birçok avukat ve hukukçuyla istişare yapılıyor. Görüşmeler sonunda Siyonist liderlerin yargılanmaları için pratik adımlar atılacak”.

Özgürlük Filosu’na da katılan Ebu Raşid devamla şöyle dedi: “Söz konusu hukuk çevreleriyle yaptığımız görüşmeler sonunda işgal rejimini “dünya barışını tehdit etme” ve “insanlığa karşı suç işleme” gibi suçlamalarla dava açabileceğimizi öğrendik. Görüşmelerde ayrıca işgal rejiminin Lahey Adalet Divanı sözleşmesini çiğnediğini öğrendik”.

Bilindiği gibi gemilerde bulunan altı Fransız vatandaşı da haksız yere filoya saldıran ve kendilerini kaçırıp tutuklayan işgal rejimi aleyhinde dava açmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.