FilistinHaberlerOrtadoğu

Avrupa ülkeleri Mossad’a tavır koymalıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan temsilcisi Usame Hamdan, Kassam komutanlarından Mahmud Mebhuh’un şehit edilmesinden Mossad’ın sorumlu olduğunu bir kez daha yineleyerek, uluslararası camiadan sürekli gerginlik nedeni olan bu yabancı unsura karşı kesin bir tavır almalarını istedi.

El-Cezire televizyonun dün akşam (19 Şubat Cuma) yaptığı programa katılan Hamdan şöyle dedi: “Şehit Mebhuh’un kanı suç makinesi Mossad’ı yeniden gündeme getirdi, bunun nasıl bir cinayet şebekesi olduğunu ortaya koydu ve uluslararası camianın başına çorap örmek için ne tür tezgâhlar kurduğunu açıkça gösterdi. Herkes bu cinayet şebekesinin sahibi işgal yönetiminin hem bölgesel hem de uluslararası boyutta birçok gerginliğin ve krizin nedeni olduğunu bilmesi gerekir”.

Hamas lideri Hamdan, özellikle pasaportları kullanılan Batı ülkelerinden bu canilere karşı tavır almalarını ve işgal yönetimine karşı da ciddi adımlar atmalarını istedi.

Hamas Hareketi’nin misillemede bulunması konusuna da değinen Hamdan şöyle dedi: “Hamas’ın bu suikasta vereceği cevap kuşkusuz Hamas’ın ilkeleri ve uyguladığı siyasete uygun olacaktır. Hamas bu konuda asla duygusal davranmayacaktır. Bunu yaparken Filistin davasının çıkarını mutlaka gözetecektir”.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.