FilistinHaberlerOrtadoğu

Avrupa Ümit Kafilesi Gazze’ye giriş yaptı

Avrupa Umut Kafilesi, kafileyi düzenleyenlerin Mısırlı yetkililerle yaptıkları uzun görüşmeler ardından dün akşam (25 Mayıs Pazartesi) Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Umut kafilesi koordinatörü Rami Abduh şöyle dedi: “İçinde 12 ambulans olan 40 araçlık Umut kafilesi nihayet dün akşam Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptı. Mısırlı yetkililerle yapılan görüşmelerden sonra, tüm araçlarla dayanışma için gelenlerden 22 kişinin giriş yapmasına izin verilmesinin ardından Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş sağlandı. Giriş yapan 22 dayanışmacı arasında 12 parlamenter de bulunuyor.”

Rami Abduh Umut kafilesiyle ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Umut Kafilesi 12’i ambulans aracı olmak üzere 40 araçtan oluşuyor. Araçlarda Gazze’deki hastalar için gereken bazı özel ilaçların yanında, Gazze hastanelerinde ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi cihazlar da bulunuyor. İtalyan parlamenter Fernando Rossi’nin başkanlık ettiği bu kafilede ayrıca İtalya, Yunanistan, İsviçre, İrlanda, İngiltere’den gelen 12 parlamenterle birlikte Avrupa’nın değişik yerlerinden gelen onlarca özgür ve onurlu insan yer alıyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.