FilistinHaberlerOrtadoğu

Avrupa Vefa Girişimi, Devabişe ailesine her türlü yardımı vereceğini açıkladı

Avrupa Vefa Girişimi, Yahudi yerleşimciler tarafından evleri kundaklanan ve 18 aylık bebekleri Ali’yi yangında kaybeden Devabişe ailesine her türlü yardımı sunmaya hazır olduklarını açıkladı.

Avrupa Vefa Girişimi Başkanı Emin Ebu Raşid’in Devabişe ailesiyle telefon görüşmesi yaptığı, Yahudi yerleşimcilerin işlediği cinayeti şiddetle kınayarak ailenin yaralı fertleri için acil şifalar dilediği belirtildi.

Ailenin yaşadığı felaketin etkisini üzerinden atması için girişimin elinden gelen her şeyi yapacağını taahhüt eden Ebu Raşid, kendilerine yeni bir ev inşa edilene kadar aile için geçici mesken temin edeceklerini söyledi.

Avrupa Vefa Girişimi Başkanı, Avrupa’daki Filistinli Doktorlar Platformu’yla görüşerek Devabişe ailesinin yaralılarının Avrupa hastanelerinde tedavi görmelerinin yolunu araştıracaklarını ifade etti.

Minik Ali Devabişe’yi ve ondan önce Muhammed Ebu Hudayr isimli genci yakan canilerin mutlaka yargılanarak cezalandırılmalarını isteyen Avrupa Vefa Girişimi, işgal rejimi liderleri dahil cinayetlerden sorumlu olanların adalet önüne çıkarılmaları gerektiğini belirtti.

Avrupa’daki Filistinlilerin kurduğu kurumlar ve özellikle de Filistinli Doktorlar Platformu, geçtiğimiz yıllar boyunca onlarca Filistinlinin Avrupa hastanelerine getirilerek tedavi edilmesini sağladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.