FilistinHaberlerOrtadoğu

Avrupa’dan yükselen boykot dalgası siyonistleri korkutuyor

Siyonist sanayiciler Avrupa’da Filistin davasıyla dayanışma içinde olan bazı dernek, vakıf ve aktivistler tarafından Siyonist yerleşimcilerin ürünlerine karşı başlatılan ve gittikçe de yaygınlık kazanan boykot kampanyalarının endişe verici bir boyut kazandığına dikkat çektiler.

İşgal devletinde yayınlanan Maariv gazetesi dün (29 Ağustos Pazar) konuyla ilgili yayınladığı raporda, Avrupa’da Siyonistlerin ürünlerine karşı başlatılan ve gittikçe de yaygınlık kazanan boykotun işgal rejiminin ekonomisi için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirterek, birçok Avrupa şirketinin siyasi nedenlerle Siyonist şirketlerle sürdürdükleri yatırımları durdurduklarını veya ortak oldukları yatırımlardan çekildiklerini ifade etti.

Ariel Yahudi yerleşim biriminde cam fabrikası işleten Siyonist iş adamı Daniel Bettini, ürünlerini ihraç ettiği Avrupa’da başlayan boykotun fabrikasına büyük zararlar verdiğini söylerken, aynı yerde plastik fabrikası sahibi olan Avi Ben Zevi ise Avrupa’ya yaptığı ihracatın genel olarak durduğunu dile getirdi.

Ariel yerleşim birimi belediye Başkanı Ron Nachman ise yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bölgedeki fabrikalar boykot nedeniyle büyük zararlara uğradı. Bu olumsuz gelişmeler İsrail yönetimini boykota katılan devletleri caydıracak tedbirlere başvurmasını zorunlu kılıyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.