FilistinHaberlerOrtadoğu

Avrupalı çalışma grubu Gazze’yi ziyaret edecek

Siyonist işgal radyosu dün (19 Haziran Cumartesi) yayınladığı bir haberde, Gazze Şeridi’ne uygulanan haksız ablukanın kaldırılmasını izlemekle görevli Avrupalı çalışma grubunun dün Belçika’nın başkenti Brüksel’de ilk toplantısını yaptığını söyledi.

Siyonist radyo, toplantıya katılanların abluka altında bulunan Gazze’deki son durumu tespit için Siyonist işgal devletine ve Gazze’ye yakın zamanda siyasi bir heyet gönderilmesini kararlaştırdıklarını bildirdi.

Siyonist işgal radyosu adını açıklamadığı Avrupalı bir kaynağa dayandırdığı haberinde çalışma grubunun Gazze Şeridi’ne girişine izin verilecek malların değil, girişi yasaklanacak malların listesinin hazırlanması gerektiği görüşünde olduğunu belirtti.

Haberde belirtildiğine göre toplantıda ayrıca Avrupalı gözlemcilerin Gazze ile Mısır arasındaki Rafah Kapısı’na yeniden dönmesi ve Gazze Şeridi’ne gidip gelen gemilerin gözetimi için bölgeye Avrupa’dan deniz gücü gönderilmesi konularının ele alındığı kaydedildi.

Avrupa Parlamentosu geçtiğimiz günlerde 56 red oyuna karşılık 470 kabul oyuyla Gazze’ye uygulanan kuşatmanın kaldırılması ve sınır kapılarının açılması gerektiği yönünde karar almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.