AvrupaHaberler

Avrupalı parlamenter heyeti Gazze’ye gelecek

Filistin Meclisi Basın Komisyonu, Filistin Meclisi’nin dört yıldır kuşatmaya tabi tutulan Gazze’ye ilk defa gelecek 50 kişilik Avrupalı kalabalık bir parlamenter heyeti karşılamaya hazırlandığını belirterek, heyetin Gazze’de drama dönüşen ortamı yerinde görmek için bu ayın ortalarında bölgeyi ziyaret edeceğini duyurdu.

Komisyon dün (11 Ocak Pazartesi) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Rafah’tan giriş yapacak olan Avrupalı parlamenter heyeti Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr bir heyetle üst düzeyde karşılayacak. Daha sonra heyeti Meclis’te kabul ederek gelişmeler hakkında bilgi verecek.”

Açıklamada ayrıca, görüşmede Filistin sahasındaki son gelişmelerle, kuşatmanın kaldırılması için ortaya konan çabaların ele alınacağı belirtildi.

Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Avrupa Girişimi, Avrupalı parlamenterlerden oluşacak bir heyetin Gazze’yi ziyaret etmesi için hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, heyetin Rafah sınır kapısından giriş yapması için Mısırlı yetkililerle görüşmelerin tamamlandığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.