AvrupaHaberler

Avrupalı savcılar siyonist katilleri yakalamak için çalışıyor

Haaretz gazetesi bugün (27 Ekim Salı) verdiği haberde, bazı Avrupa ülkelerinde savcılarla insan hakları savunucularının Gazze savaşında savaş ve insanlık suçu işleyen Siyonist subayların listesini hazırlamakla uğraştıklarını yazdı.

Gazete verdiği haberin devamında bu çalışmaların özellikle İngiltere, İspanya, Norveç, Belçika ve Hollanda’da yoğunlaştığını belirterek, bu ülkelerin kanunlarının savaş suçu işleyenleri tutuklamaya müsait olduğunu ifade etti.

Gazete Siyonist bir askeri yetkilinin ayrıntı vermeden, bu çabalara karşı durmak için işgal yönetiminin askeri ve diplomatik olarak hazırlıklara başladığını söylediğini de aktardı.

Haberin devamında böyle bir girişimin nasıl bir sorun yaratabileceğine işaret edilerek eski Genel Kurmay Başkanı ve şu anda Stratejik Sorunlardan Sorumlu Bakan olan Moşe Ya’alon’un geçen ay İngiltere’nin başkenti Londra’ya yapacağı ziyareti bu nedenle iptal ettiği belirtildi.

Gazete devamla, Siyonist yetkililerin listede hangi subayların isimlerinin olduğuyla ilgili yaptığı başvuruya, İngiltere İçişlerinin olumlu yanıt vermediğini yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.