FilistinHaberlerOrtadoğu

Avukatlarla görüşmede Filistinli tutsakların el ve ayakları bağlanıyor

Ofer Cezaevi yönetiminin, tutsakların avukatlarıyla görüşmeye çıktıkları sırada ellerinin ve ayaklarının bağlanması uygulamasında ısrarlı davranmasından dolayı gerginlik yaşandığı bildirildi.

Esirler Kulübü’nün avukatı tarafından yapılan açıklamada cezaevi yönetiminin bu uygulamada ısrarlı davranması sebebiyle tutsakların tepki gösterdikleri ve bu uygulama devam ettiği takdirde avukatlarla görüşmeye çıkmayı kabul etmeyeceklerini bildirdikleri ifade edildi.

Esirler Kulübü avukatı bu konudaki sorunun 10 Haziran 2013 tarihinde başladığını ve o tarihten bu yana cezaevi yönetiminin tutsakların avukatlarıyla görüşmeye çıkarken ellerini ve ayaklarını bağlama uygulamasındaki ısrarından geri adım atmadığını söyledi.

Esirler Kulübü avukatı bu uygulamanın işgal devleti cezaevlerinin yönetimleri tarafından Filistinli tutsaklara yönelik olarak başvurulan aşağılama ve eziyet muamelelerinden bir parça olduğuna, işgal yönetimi cezaevlerinin Filistinli tutsaklara karşı bu şekilde kasıtlı uygulamalarla onur kırıcı tutum sergilemekten vazgeçmek istemediklerine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.