AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Avusturya, İran ile ilişkilerini geliştirmek istiyor

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ile görüşen Avusturya Ulusal Meclis Savunma Komisyonu Başkanı, ülkesinin Tahran ile iş birliği ve ilişkilerin geliştirilmesine hazır olduğunu belirtti.

Görüşmede iki ülke ilişkilerinin dostane olduğunu vurgulayan Laricani “İran İslam Cumhuriyeti, Avusturya ile çeşitli alanlarda ve özellikle siyasi, parlamento ve ekonomi alanlarında iş birliğinin artmasına önem veriyor” dedi.

İslami Şura Meclisi’nin söz konusu alanlarda iki ülke iş birliğinin gelişmesini desteklediğini vurgulayan Meclis Başkanı, bölgesel ve uluslar arası gelişmelere işaret etti ve bu gelişmelerde İran rolünün bölgede istikrar ve huzurun sağlanması yönünde olduğunu belirtti.

Avusturya Savunma Komisyonu Başkanı da İran ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu ziyaretten amacın çeşitli alanlarda iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi olduğunu da vurguladı.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin artması yönündeki anlaşmaya işaret eden yetkili, ticari ilişkilerin mevcut kapasiteler ve potansiyeller ölçüsünde olmadığını ve daha fazla gelişmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.