AvrupaHaberler

Avusturya’nın Tahran Elçisi: Nükleer anlaşma imkanlarından yararlanmak İran’ın hakkıdır

Avusturya’nın Tahran Elçisi, yaptırımların kaldırılması ve İran’ın nükleer anlaşma sonucu sağlanan çıkarlardan yararlanmasının İran İslam cumhuriyetinin en doğal hakkı olduğunu bildirdi.

Dün Tahran şehri bölgesel su kurumu kriz yönetmenliği itfaiye ve güvenlik hizmetleri müdürü ile görüşmesinde bu ifadeyi dile getiren Avusturya’nın Tahran Elçisi Stefan Schulz, Avusturya’nın stratejik siyasetinin KOEP nükleer anlaşmanın korunması ve bu anlaşmayla birlikte İran’a verilmiş hakların korunması yönünde olduğunu bildirdi.

Avusturya’nın Tahran Elçisi ayrıca, İran’ın doğal afet ve olaylar alanında iyi bir yönetmenlik anlayışına sahip olduğunu ve muhtemel doğal afet ve olaylar anında iyi bir performans gösterebileceğini ve Avusturya’nın İran’ın bu bölgesel rolüne destek verdiğini bildirdi.

Tahran şehri bölgesel kriz yönetmenliği kurumu başkanı Ahmed Sadıkı de bu görüşmede KOEP nükleer anlaşmasında İran’ı destekleyici siyasetlerinden dolayı Avusturya devletinin siyasetlerini takdir ederek, İran’ın depreme el verişli bir bir bölgede yer aldığını ve bunun için de İran’ın doğal afetler ve depremlerle mücadele alanında iyi bir tecrübe ve performans sahibi olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.