HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Amuli Laricani: Trump, akılsızlık yapan bir zattır

İran Yargı Erki Başkanı, ABD yöneticilerinin İran’a karşı izansız açıklamalarına gösterdiği tepkide, ABD Başkanı’nın akılsız hareketlerde bulunan ve sürekli başkalarını tehdit eden evhamlı bir zat olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump 23 Temmuz tarihinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin uyarılarına gösterdiği tepkide, “Asla ABD’yi tehdit etmeyin yoksa bunun bedelini ödersiniz” diye sanal ortamda bir mesaj paylaştı.

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani bugün yargı toplantısında yaptığı konuşmada, Amerikan yetkililerinin İran karşıtı açıklamalarının onların zafiyet ve çaresizliğinden kaynaklandığını belirtti.

Batı Asya’da büyük harcamalar yapmasına rağmen kendi hedeflerine ulaşmakta başarısız kalan ABD yöneticilerinin İran aleyhinde izansız açıklamalarda bulunduklarına dikkat çeken Yargı Erki Başkanı, ABD ve Siyonist rejimin güvenlik durumunun geçen senelere göre daha kötüleştiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin bugün her zamankinden daha güçlü şekilde İsrail’in sınırlarına dayandığını ifade eden Ayetullah Amuli Laricani, Amerikalılar’ın İran halkını tanımadığını ve bu tür girişimleriyle İran İslam Cumhuriyeti’ne diz çöktüremeyeceklerini vurguladı

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.