HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Amuli Laricani’den ABD’nin insan hakları ihlallerine tepki

İran İslam Cumhuriyeti Yargı Erki Başkanı Ayetullah Amuli Laricani bugün yargı toplantısında yaptığı konuşmada, ABD’nin İran halkına yönelik cinayetlerine işaretle, İslam ülkelerini ABD’nin cinayetlerine karşı harekete geçmeye çağırdı.

Ayetullah Amuli Laricani, ABD’nin İran ve bölge milletlerine yönelik cinayetleri ve insan hakları ihlallerine işaretle, ABD yönetiminin İran’a ait yolcu uçağına saldırı talimatı veren komutanı ödüllendirmesini çok iğrenç olarak niteledi.

Yargı Erki Başkanı, ABD’nin desteğiyle Suudiler’in Yemen’deki cinayetlerine dikkat çekerek, ABD’nin İnsan Hakları Konseyi’nden İsrail rejimini kınadığı için çekildiğini kaydetti.

Ayetullah Amuli Laricani ayrıca, ABD yönetiminin göçmen çocukları ebeveynlerinden ayırmasının hiçbir insani kriter ile bağdaşmadığını ifade etti.

Yargı Erki Başkanı sözlerinin devamında, Amerikalılar’ın habis yüzünü rezil etmenin Müslümanlar’ın vazifesi olduğunu belirterek, İslam ülkelerinin kendi güçlerine geri dönmeleri ve cani ülkelere yardım eli uzatmamaları gerektiğini ifade etti.

Ayetullah Amuli Laricani, ABD Başkanı ve arkadaşlarının tavrını Firavun’un tavrına benzeterek, karnesi cinayetle dolu ABD’nin küstahlıkla başkaları için insan hakları karnesi hazırladığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Nisan 2024 (29) içerik yüklenmiştir.