EyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Behçet vefatının yıldönümünde anıldı

İslam âleminin büyük din âlimi ve taklit mercilerinden Ayetullah Behcet’in vefatı ardından Dünya Müslümanlarının Rehberi İmam Ali Hamaney bir mesaj yayınlamıştı. Ayetullah Behçet’in vefatının yıldönümünde bu mesaja yeniden yer verirek büyük alim ve arif Ayetullah Behçet’i hüzünle anıyoruz.

Dünya Müslümanlarının Rehberi İmam Ali Hamaney taziye mesajında şöyle demişti:

Bismillahirrahmanirrahim

انا لله و انا الیه راجعون

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun ( Hepimiz Allah’tanız ve doğrusu hepimiz ona geri döneceğiz)

Büyük bir üzüntü içinde rabbani âlim, büyük fakih ve yüreği aydın arif Hz. Ayetullah Hacı şeyh Muhammed Taki Behcet (kuddisellah nefseh’uz Zekiyye)nin bu fani dünyaya veda ettiğini ve hakkın rahmetine kavuştuğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Benim için ve o yüce insanın tüm sevenleri için bu çok ağır bir musibet olup telafisi imkânsız bir kayıptır.

ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء.

Çağımızın üstün taklit mercilerinden sayılan o yüce insan büyük ahlak ve irfan muallimi olup sonsuz manevi feyizlerin kaynağıdır. O Takva sahibi zahidin nurlu yüreği, ilahi ilham’ın aydın aynası ve ıtır dolu kelamı yolcuların düşünce ve amelinin rehberidir.

Ben en içten tasliyet ve taziyemi Hz. Bakiyyetullah (ervahuna Fedah)a takdim eder, değerli ulema, taklit mercileri, öğrencileri, sevenleri ve o sıcak nefesten feyizlenenlere özellikle de değerli ailesine ve oğullarına bildirir, kendim ve öteki musibet zedeler için Allah Teâlâ’dan sabır ve o büyük ruh için rahmet ve mağfiret temenni ederim.

Vesselamu Aleyhi ve Rahmetullah
Seyyid Ali Hamanei
17 Mayıs 2009
22 Cemadiyel Evvel 1430

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.