İslami Davet

Ayetullah Cenneti: ABD’nin Kudüs kararı fiyasko ile sonuçlanacak

13 Aralık 2017 18:51

İran Anayasayı Koruma Konseyi Sekreteri Ayetullah Ahmet Cenneti, Washington’un Müslümanlar’ın ilk kıblesini Siyonist rejimin sultası altına geçirmeye çalıştığını ifade etti.

Bugün Tahran’da açıklama yapan Ayetullah Ahmet Cenneti, ABD’nin Suudi Arabistan’ın katılımıyla, Yemen, Bahreyn ve yapabildiği her yere müdahale ettiğini, Suriye’de de aynı şeyi yaptığını ancak direniş cephesinin gayreti ile yenildiğini vurguladı.

Ayetullah Cenneti, diğer ülkelerin işlerine karışma zamanın artık geride kaldığını, Müslüman ve gayri Müslüman dahil dünya kamuoyunun ABD ve bölgesel müttefiklerine müdahale izni vermeyeceğini kaydetti.

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi de, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti olarak tanıma kararını, yasa dışı, akılsızlık ve siyasi intihar olarak niteledi.

Gazetecilere konuşan Burucerdi, bu girişimin İngiltere ve ABD’nin diğer müttefiklerinin tepkisine yol açtığını, ayrıca İslam ülkelerinin birbirine yakınlaşmasına neden olduğunu vurguladı.

Bu arada Tahranlı öğrenciler, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını protesto etmek için Tahran’da İsviçre’nin Büyükelçiliği önünde toplanarak, “kahrolsun ABD” ve “kahrolsun İsrail” sloganları atıp, Trump’ın kararını kınadılar.

Ayetullah Cenneti: ABD’nin Kudüs kararı fiyasko ile sonuçlanacak Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık