HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Ayetullah Ebulfazl Tebatabai Eşkezeri, Suriye’nin batısında yeralan Hama eyaletinin kurtarılmış bölgelerini ziyaret etti

Seyyid Imam Ali Hamaney´in Suriye temsilcisi Ayetullah Ebulfazl Tebatabai Eşkezeri, Suriye’nin batısında yeralan Hama eyaletinin kurtarılmış bölgelerini ziyaret etti ve bu bölgede türbe savunucuları direniş güçleriyle görüştü.

Seyyid Imam Ali Hamaney´in Suriye temsilcisi Ayetullah Ebulfazl Tebatabai Eşkezeri, sözkonusu görüşmede İslam inkılabı rehberinin selamlarını iletirken, Hama bölgesinin kurtarılışı operasyonu ve Suriye’de direniş güçlerinin konumlarının güçlenmesiyle ilgili olarak bilgilendirildi.

Seyyid Imam Ali Hamaney´in temsilcisi, sözkonusu görüşmede ayrıca Hz.Zeyneb (as) ve Hz. Rukiyye’nin (as) türbelerinden teberrük olmuş hediyeleri direniş güçlerine takdim etti.

Suriye ordusu yaklaşık iki ay önce halk savunma güçlerinin desteğiyle Hama bölgesinde terör örgütlerinin kökünü kazımış ve buraları teröristlerden temizlemişti.

Bilindiği gibi Suriye, 7 yıldır batılı devletlerin ve onların bölgedeki maşalarının desteğindeki IŞİD ve en’Nusra gibi terör örgütlerinin neden olduğu buhranla karşı karşıya bulunuyor. Ama özellikle de son aylarda Suriye ordusu ve direniş güçleri, teröristlere karşı çok başarılı ve değerli zaferler elde ederek neredeyse Suriye’de teröristleri ortadan kaldırma merhalesine gelmiş bulunuyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Nisan 2024 (29) içerik yüklenmiştir.