HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Eraki: Adalet olmadan barış olmaz

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, adalet tesis edilmeden küresel barışın sağlanmasının imkansız olduğunu belirterek, tüm milletlerin barış ve adalet istediğini vurguladı.

Uluslararası Asya Partileri Konferansı 29. Daimi Komite Toplantısı ve 2. İpek Yolu Konferansı’nda konuşan Ayetullah Muhsin Eraki, milletlerin adalet tesisi hedefinde ortak olduklarını kaydetti.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri, ülkeler ve siyasi partilerin Asya’nın büyümesi ve kalkınmasına önem vermeleri gerektiğinin altını çizerek, Ortadoğu’da, Irak ve Suriye’de Şii-Sünni savaşı olmadığını, ABD’nin bu bölgeye ayak bastığı günden beri, halk arasında savaş başladığını ifade etti.

Ayetullah Eraki, “Filistin’de adalet sağlanır ve tüm Filistinliler serbest seçimlere katılmak suretiyle kendi istedikleri siyasi düzeni seçerlerse, barış ve güvenlik sağlanmış olacak” ifadesini kullandı.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri ayrıca, Suriye, Yemen ve Bahreyn’de serbest seçimlerin düzenlenmesine ve BAE ve Suudi Arabistan’ın Yemen halkını bombalamak yerine bu ülkenin kalkınmasına yardım etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.