FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Eraki: Amerika’nın amacı İran halkının iradesinde aksaklık yaratmaktır

İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri, Amerika’nın İran’ın içişlerine müdahaleden asıl amacının İran halkının iradesinde aksaklık yaratmak olduğunu bildirdi.

İRİB haber ajansının bildirdiğine göre İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki bugün Tahran’da rahmetli İmam Humeyni Musallası’nda düzenlenen 30 Aralık hamasetini anma toplantısında yaptığı konuşmada, “düşman şunu bilmelidir ki tüm fitneleri, komploları ve hileleri İran halkının iradesinde en ufak bir etki yaratamayacaktır” dedi.

İran halkının fitneler karşısında bir kaç bin yıllık bir tecrübesinin bulunduğunu, Amerika’nın da karşısında direneceğini ve düşmanı İran İslam Cumhuriyetine karşı girişimde bulunmaktan pişman edeceğini belirten Ayetullah Eraki, İran halkının her zaman İslam nizamının yanında yer aldığını ve kendi iradesini bu yönde ortaya koyduğunu söyledi.

İran halkı bir kez daha bugün 9 Dey-30 Aralık Hamaseti’nin yıldönümü dolaysıyla düzenlenen yürüyüşler ve etkinliklere katılarak, İslam İnkılabı’nın yüksek ülküleriyle biat yinelediler.

Başkent Tahran’da da Rahmetli İmam Humeyni Musallası’nda 9 Dey Hamaseti etkinliği, kalabalık kitlenin katılımıyla düzenlendi.

Bugün 30 Aralık’a denk gelen hicri şemsi 9 Dey. İran halkı 2009’da böyle bir günde kendiliğinden milyonluk kitleler halinde hamasetli gösteriye katılarak velayete bağlılığını ortaya koymuş ve inkılab tarihinde yeni bir sayfanın açılmasına vesile olmuş, bu münasebetle 9 Dey – 30 Aralık 2009 İran halkının iftiharlarından bir diğer sayfa olarak İran takviminde yer almıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.