İslami Davet

Ayetullah Eraki: İslam Peygamberi (sav)’in adı ve yadı vahdet oluşturucudur

4 Aralık 2017 13:58

İslam mezhepleri takrib kurumu genel sekreteri, yüce İslam peygamberi Hz. Muhammed (sav)in adı ve yad’ının mümkün her surette İslam ümmeti içerisinde birlik, vahdet ve vahdet oluşturucu olduğunu bildirdi.

Dün akşam İSNA haber ajansına açıklamada bulunan İslam mezhepleri takrib kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, Allah Resulünün varlığının dünya Müslümanlarının birleşmesi ve vahdetindeki önemini hatırlatarak, Müslümanların birlik ve vahdeti elde etmek için Allah resulünün onlara getirdiği düstur ve hükümlere itaat doğrultusunda hareket etmeleri gerektiğini bildirdi.

Şii ve Sünni müslümanları arasında birlik ve dayanışmadan hedefin, ihtilaflı konuları bir kenara bırakıp ortak yönleri ön plana çıkarmak ve bu ortak yönleri birlikte teamül için temel edinmek olduğunu belirten İslam mezhepleri takrib kurumu genel sekreteri, ihtilafların düşmanlar karşısında Müslümanların safında vahdete ve İslami kardeşliğe engel olduğunu bildirdi.

Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)in mübarek kutlu doğul törenlerinin tüm İslam aleminde düzenlenmesinin Müslümanlar içerisinde birlik ve dayanışmaya vesile olacağını belirten Ayetullah Eraki, vahdetin temelinin İslam peygamberi (sav)in varlığına dayalı olduğunu bildirdi.

Tekfirci IŞİD terör örgütü düşüncesinin halen bazı toplumlar içinde mevcut olduğunu belirten İslam mezhepleri takrib kurumu genel sekreteri, artık askeri aşamayı geride bırakın IŞİD sonrası dönemde, din alimleri, sanatçılar, medya mensupları, elitler ve tüm özgürlük yanlılarının çaba ve gayretleriyle yok edilmesi gerektiğini bildirdi.

Ayetullah Eraki: İslam Peygamberi (sav)’in adı ve yadı vahdet oluşturucudur Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık