HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Haşimi Rafsancani: İran dünyanın en şeffaf seçimini gerçekleştirdi

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı Haşimi Rafsancani, İran’da dün yapılan 11. cumhurbaşkanlığı seçimini dünyanın en şeffaf seçimi olarak niteledi.

Ayetullah Rafsancani, bugün kurumda yaptığı konuşmada, İran milletinin seçimlere görkemli ve coşkulu bir şekilde katılımını tebrik ederek, İran’da gerçekleşen seçimler üzerine kimsenin sorgulayamayacağını söyledi.

Ayetullah Rafsancani, İran halkını anlayışlı, akıllı, uyanık ve İran’ın konumunu bilen ve günün meselelerine vakıf olduğunu, bundan dolayı İran halkının görkemli bir şekilde sandık başlarına gittiğini belirterek, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in de buyurduğu gibi siyasi hamaset gerçekleştirdiğini ve yapılacak olanın en iyisi sahneye koyduğunu söyledi.

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı Haşimi Rafsancani, seçimlere görkemli bir şekilde katılımla dünyaya, yerli ve yabancı propagandaların etkisinde kalmadığını, kendi iradesiyle görevlerini yerine getirdiğini ortaya koyduğunu söyledi.

Ayetullah Haşimi Rafsancani, ülkede 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimi ile 14. dönem İslami Şuralar Seçimleri’ne katılan adaylar ve zahmet çekenlere, ülkenin sükunet içinde seçime gitmelerine vesile oldukları için teşekkür etti ve onları övdü.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.