İran

Ayetullah Hatemi: Emperyalist ülkeler İran halkının hayrını istemez

Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Hatemi, emperyalist ülkelerin İran halkının hayrını asla istemediklerini belirterek, ‘yetkililer onlara bel bağlamasınlar’ dedi.

Bu hafta Tahran’da cuma namazını kıldıran Ayetullah Ahmed Hatemi, okuduğu dün tanıtımı yapılan Dezful balistik füzesine temas ederek ”Bu füze ülkenin savunma politikası kapsamında üretilmiştir. İran kendisini savunma konusunda çok kararlı ve bu konuda taviz verilmeyecektir. Yeni tanıtılan füzenin mesajı şuydu: Eğer düşmanlar İslam düzenine en ufak bir saldırı yapmak isterse füzelerimiz şimşek gibi başlarına çakılacaktır.” dedi.

Ayetullah Hatemi, pazartesi günü İslam Devrimi’nin 40. zafer yıldönümü için yapılacak “11 Şubat Gösterileri”ne değinerek, “Düşmanlara inat bu sene kırk yılın en ihtişamlı gösterisi düzenlenecek” dedi.

Bir Avrupalı yetkilinin ABD’nin kurduğu yeni mali mekanizmanın İran’ın FATF’e üyeliğiyle bağlantılı olduğu yönündeki iddiasına da değinen Ayetullah Hatemi, “Niçin burnunuzu sokuyorsunuz? Bu İran halkını ilgilendiren bir kararıdır.” ifadesini kullandı.

Ayetullah Hatemi, İran milletinin direnişiyle birlikte, ABD’nin zalimce ve kanunsuz yaptırımlarını geride bırakacağını belirterek “cihad yönetim ve kararlı girişimlerle mevcut sorunların çözüleceği”ni söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı