AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Hemedani: Paris olayı Batı’nın teröristlere desteğinin bir ürünüdür

İran’ın Kum kenti taklid merciilerinden Ayetullah Nuri Hemedani, Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanan terör saldırısının, batının teröristlere verdiği desteğin bir sonucu olduğunu söyledi.

Ayetullah Hemedani, Beyrut ve Paris’teki saldırıları kınarken, bugün dünyanın içinde bulunduğu sorunların ekseriyetinin başta Amerika olmak üzere batılı devletlerin teröristlere verdikleri destekten kaynaklandığını söyledi.

Ayetullah Hemedani, dünyanın bazı zorba güçlerinin terörist ve tekfirci grupları oluşturmak suretiyle İslam ülkelerinde sorunlar çıkarmayı düşündüklerini ama kendilerini bundan uzak tuttukları gibi yanlış bir düşünce içinde olduklarını söyledi.

Terör gruplarının destekçilerinin, bu gibi terör örgütlerinin eninde sonunda kendileri için de bir belaya dönüşeceğini bilmeleri gerektiğini belirten Ayetullah Hemedani, ”Fransa gibi batılı ülkeler, şimdiye kadar teröristlere destek vermeselerdi, Irak ve Suriye halkları ve hükümetleri DAEŞ’in kökünü çoktan kazıyacaklardı” dedi.

Ayetullah Hemedani, İslam ümmetinin birlik ve beraberliğinin zaruretine ve oynanan oyunlar karşısında dikkatli olmaları gereğine vurgu yaparken ”İslam ülkeleri ve Müslümanlar, izzetlerinin ancak vahdetle sağlanacağını bilmeliler” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.