HaberlerİranKafkasyaOrtadoğu

Ayetullah Hemedani: Vahdet ve dayanışma büyük bir öneme sahiptir

Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, düşmanlar karşısında müslümanların vahdet ve dayanışmalarının büyük bir öneme sahip olduğunu bildirdi.

Ayetullah Nuri Hemedani dün Bakü’de Azerbaycan devlet dini teşekküller komitesi başkanı Mübariz Kurbanlı ve Azerbaycan meclisinde İran-Azerbaycan dostluk grubu üyeleri ile yaptığı görüşmede, İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti makamları arasında karşılıklı görüşmeler, gel-gitlerin iki ülke halklarının dayanışması ve vahdeti üzerinde önemli etkili olduğunu bildirdi.

Ayetullah Nuri Hemedani’nin Azerbaycan Cumhuriyetine yaptığı ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getiren ve önemli niteleyen Azerbaycan devlet dini teşekküller komitesi başkanı Mübariz Kurbanlı, bu ziyaretin özellikle Azerbaycan cumhurbaşkanı tarafından büyük ilgiyle karşılandığını ve ikili görüşmeler için de iyi programların hazırlandığını söyledi.

Kafkas müslümanları idaresi başkanı Şeyhul İslam Allah Şükür Paşazade de bu görüşmede, Ayetullah Nuri Hemedani’nin Azerbaycan ziyaretinin iki ülke ilişkilerinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.