HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah İmami Kaşani: Düşman İran’ı kuşatarak İslam’ı ortadan kaldırmaya çalışıyor

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah İmami Kaşani, birkaç gün önce kaza geçiren İranlı “Sanchi” tankerinde şehit düşen mürettebatın ailelerine içten taziyelerini bildirerek, “Emirül Müminin Hz. Ali (a.s), Mısır Valisi Malik Eşter’e yazıp ilettiği bir mektupta fakir olup geçim durumunu iyileştirme şansı olmayanlarla ilgili Allah’ı unutma. Onlara hazineyi kullanarak yardım et ve sakın dünya sarhoşluğuna kapılma” ifadelerinde bulundu.

Ayetullah İmami Kaşani sözlerini şöyle sürdürdü: Herhangi bir eyalette kapatılan fabrikalarla ilgili soruşturma ve inceleme başlatılmalı; maddi açıdan mı yoksa ürettiği malların düşük kalitesinden dolayı mı kapatılmış veya başka nedenlerden ötürü… Nedeni neyse onun giderilmesine çalışmalıyız zira hiçbir yol kapalı değil. İslam İnkılabı Rehberi’nin de sürekli vurguladığı gibi, yol açıktır ve tüm sorunları bilinçli ve basiretli gençler ile akademisyenler vasıtasıyla çözebiliriz.

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi son olarak şöyle dedi: Düşmanlar ülkemizi dört taraftan kuşatarak İslam’ı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Son günlerde İnkılap Rehberi ülkemizde düzenlenen İİT Parlametolar Birliği Konferansı katılımcılarına yaptığı bir konuşma esnasında onların Yemen ve Filistin konusunda sessiz kaldığını açıkladı. İslam dünyasında cesaret, birlik ve merhamet oluşturulmalı. Ülke içinde de Velayet-i Fakih’in merkeziyetinde birleşmemiz gerekiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.