Genel

Ayetullah İmami Kaşani: İran’dan Yemen’e füze verildiğini kanıtlayacak hiçbir delil yok

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah İmami Kaşani, “Dünya günümüzde İslami düzen ile İran halkına karşı birleşmiştir. ABD ise Yemen’in Riyad’a fırlattığı füzelerin İran’dan bu ülkeye sevk edildiğini iddia ediyor. Ancak uzmanların bu füzelerin İran yapımı olmadığını belirtmelerine rağmen Amerika bu iddiaları tekrarlama vasıtasıyla dünyayı İran’a karşı birleştirmek istiyor.

Ayetullah İmami Kaşani sözlerini şöyle sürdürdü: Suudilere milyarlar dolar değerinde silah satışı gerçekleştiren ABD, Suudi Arabistan halkının parasını Yemenlileri katletmek için harcıyor. Bu yüzden de ABD büyük bir şeytan olarak İslam’a karşıdır.

Tahran Cuma Namazı Hatibi konuşmasının bir diğer kısmında ise şöyle dedi: Trump, ABD içinde ve dışında adalet ile barış yerleştirmek istediğini ileri sürüyor. Ancak bu alçak yalan sloganlar atarak Amerika halkını aşağılamaya çalışıyor.

ABD’nin Siyonist Rejim’in başkentini Kudüs’e taşımayı amaçladığını kınayan Ayetullah İmami Kaşani, “Amerika’nın bu girişimi tüm Müslümanları bir araya topladı, yani yaptıkları önceki yanlışlarının üzerine eklenerek bu ülkenin ihanet ettiğini açığa çıkardı. Onlar Irak’ı da parçalamaya çalışıyordu fakat Irak halkının uyanık olması bu komployu engelledi” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.